
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Output Type | Open Drain or Open Collector |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Accuracy | 0.8 % |
| Threshold Voltage | 1.8 V |
| Reset | Manual Reset |
| Reset Timeout | 170 ms |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$1.22323
Ext.Price$1.22323
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.22323 | $1.22323 |
| 10 | $1.00493 | $10.04930 |
| 25 | $0.91421 | $22.85525 |
| 50 | $0.83168 | $41.58400 |
| 100 | $0.75660 | $75.66000 |
| 300 | $0.72530 | $217.59000 |
| 500 | $0.69530 | $347.65000 |
| 1000 | $0.66775 | $667.75000 |
